CMF557K8700CHR6
Mfr.Part #
CMF557K8700CHR6
Description
RES 7.87K OHM 1/2W .25% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Package / Case :
Axial
Length :
7.0612mm
Series :
CMF
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
7.87kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
CMF557K8700CHR6
Vishay / Dale CMF557K8700CHR6
7.87kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,