CMF55789R00BEEK
Mfr.Part #
CMF55789R00BEEK
Description
RES 789 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Product Type :
Mounting Hardware
Tolerance :
±0.1%
Subcategory :
Hardware
Product Category :
Mounting Hardware
Features :
Axial
Essentra
CMF
Failure Rate :
Packaging :
Bulk
Height - Seated (Max) :
Resistance :
789 Ohms
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Brand :
Essentra
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Datasheets
CMF55789R00BEEK
Vishay / Dale CMF55789R00BEEK
789 Ohms, 0.5W, 1/2W, Metal Film,