CMF55750R00GKRE
Mfr.Part #
CMF55750R00GKRE
Description
RES 750 OHM 1/2W 2% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
Supplier Device Package :
Resistance :
750Ohms
Datasheets
CMF55750R00GKRE
Vishay / Dale CMF55750R00GKRE
750Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,