CMF5569R800FKRE70
Mfr.Part #
CMF5569R800FKRE70
Description
RES 69.8 OHM 1/2W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Axial
JESD-609 Code :
e0
Series :
CMF
Construction :
Tubular
Published :
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Pbfree Code :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Reach Compliance Code :
not_compliant
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Surface Mount :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Composition :
Metal Film
Lead Diameter :
0.64 mm
Resistance :
69.8Ohm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CMF5569R800FKRE70
Vishay / Dale CMF5569R800FKRE70
FIXED RESISTOR, 69.8Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,