CMF5569R800BHR6
Mfr.Part #
CMF5569R800BHR6
Description
RES 69.8 OHM 1/2W .1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Composition :
Metal Film
Supplier Device Package :
Length :
7.0612mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
69.8Ohms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5569R800BHR6
Vishay / Dale CMF5569R800BHR6
69.8Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,