CMF5562R000FKBF
Mfr.Part #
CMF5562R000FKBF
Description
RES 62 OHM 1/2W 1% AXIAL
Metal Film
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
62Ohms
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
6.096mm
Published :
Datasheets
CMF5562R000FKBF
Vishay / Dale CMF5562R000FKBF
62Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,