CMF55619K00FKR670
Mfr.Part #
CMF55619K00FKR670
Description
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.64 mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Composition :
Metal Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Construction :
Tubular
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Resistance :
619kOhm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±1%