CMF55605R00FKEB
Mfr.Part #
CMF55605R00FKEB
Description
RES 605 OHM 1/2W 1% AXIAL
Metal Film
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
605Ohms
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Series :
CMF
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
CMF55605R00FKEB
Vishay / Dale CMF55605R00FKEB
Through Hole 605Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,