CMF555R6200FKWF
Mfr.Part #
CMF555R6200FKWF
Description
RES 5.62 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance :
5.62Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
6.096mm
Composition :
Metal Film
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF555R6200FKWF
Vishay / Dale CMF555R6200FKWF
5.62Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,