CMF555R6000FKEK
Mfr.Part #
CMF555R6000FKEK
Description
RES 5.6 OHM 1/2W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
5.6Ohms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
7.0612mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF555R6000FKEK
Vishay / Dale CMF555R6000FKEK
5.6Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,