CMF555K4000FKEK
Mfr.Part #
CMF555K4000FKEK
Description
RES 5.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
7.0612mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
2.29mm
Lead Free
Diameter :
2.29mm
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Tin
Resistance :
5.4kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF555K4000FKEK
Vishay / Dale CMF555K4000FKEK
Through Hole 5.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,