CMF55548K90BEEK
Mfr.Part #
CMF55548K90BEEK
Description
RES 548.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
ELV :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS :
Non-Compliant
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension :
0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm)
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
Features :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Resistance :
548.9 kOhms
Datasheets
CMF55548K90BEEK
Vishay / Dale CMF55548K90BEEK
548.9 kOhms, 0.5W, 1/2W, Metal Film,