CMF5552R300FKEB70
Mfr.Part #
CMF5552R300FKEB70
Description
RES 52.3 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance :
52.3Ohm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
Tubular
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
0.64 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W