CMF5551R000FKRE39
Mfr.Part #
CMF5551R000FKRE39
Description
RES 51 OHM 1/2W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
6.096mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
51Ohms
Published :
Datasheets
CMF5551R000FKRE39
Vishay / Dale CMF5551R000FKRE39
51Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,