CMF5551K100DHRE
Mfr.Part #
CMF5551K100DHRE
Description
RES 51.1K OHM 1/2W .5% AXIAL
Axial
Length :
6.096mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
Package / Case :
Feature :
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Free :
Lead Free
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
51.1kOhms
Datasheets
CMF5551K100DHRE
Vishay / Dale CMF5551K100DHRE
51.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,