CMF55512R00FKEK39
Mfr.Part #
CMF55512R00FKEK39
Description
RES 512 OHM 1/2W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Length :
7.0612mm
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
512Ohms
Factory Lead Time :
21 Weeks
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
CMF55512R00FKEK39
Vishay / Dale CMF55512R00FKEK39
512Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,