CMF554R7000FLEB
Mfr.Part #
CMF554R7000FLEB
Description
RES 4.7 OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Resistance :
4.7Ohms
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF554R7000FLEB
Vishay / Dale CMF554R7000FLEB
4.7Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,