CMF554R7000FKEB
Mfr.Part #
CMF554R7000FKEB
Description
RES 4.7 OHM 1/2W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.29mm
Resistance :
4.7Ohms
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF554R7000FKEB
Vishay / Dale CMF554R7000FKEB
4.7Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,