CMF554K6400FKR670
Mfr.Part #
CMF554K6400FKR670
Description
RES 4.64K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Lead Free
Lead Diameter :
0.64 mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Max Power Dissipation :
500mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR
Resistance :
4.64kOhm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Axial
Reach Compliance Code :
not_compliant
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W