CMF5549R900FHR670
Mfr.Part #
CMF5549R900FHR670
Description
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
49.9Ohms
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
2
Length :
6.096mm
Datasheets
CMF5549R900FHR670
Vishay / Dale CMF5549R900FHR670
49.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,