CMF5545K300BER670
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5545K300BER670
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 45.3K OHM 1/2W .1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Reach Compliance Code :
not_compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Pbfree Code :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Lead Diameter :
0.64 mm
Package / Case :
Axial
Series :
CMF
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Construction :
Tubular
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
45.3kOhm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Surface Mount :
No
Composition :
Metal Film
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF5545K300BER670
Vishay / Dale CMF5545K300BER670
FIXED RESISTOR, 45.3kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,