CMF55442R00BER670
Mfr.Part #
CMF55442R00BER670
Description
RES 442 OHM 1/2W .1% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Length :
7.0612mm
Resistance :
442Ohms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF55442R00BER670
Vishay / Dale CMF55442R00BER670
442Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,