CMF55430R00FKRE39
Mfr.Part #
CMF55430R00FKRE39
Description
RES 430 OHM 1/2W 1% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Supplier Device Package :
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
430Ohms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF55430R00FKRE39
Vishay / Dale CMF55430R00FKRE39
430Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,