CMF55408R00CHR6
Mfr.Part #
CMF55408R00CHR6
Description
RES 408 OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Resistance :
408Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.25%
CMF
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF55408R00CHR6
Vishay / Dale CMF55408R00CHR6
408Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,