CMF55400K00DHR6
Mfr.Part #
CMF55400K00DHR6
Description
RES 400K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
400kOhms
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Datasheets
CMF55400K00DHR6
Vishay / Dale CMF55400K00DHR6
400kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,