CMF553R6500FKEB
Mfr.Part #
CMF553R6500FKEB
Description
RES 3.65 OHM 1/2W 1% AXIAL
Lead Free
Length :
6.096mm
Supplier Device Package :
Axial
Factory Lead Time :
10 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.65Ohms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±1%
Metal Film
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF553R6500FKEB
Vishay / Dale CMF553R6500FKEB
3.65Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,