CMF553R5000FKR6
Mfr.Part #
CMF553R5000FKR6
Description
RES 3.5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
3.5Ohms
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF553R5000FKR6
Vishay / Dale CMF553R5000FKR6
3.5Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,