CMF553K8300FHEA
Mfr.Part #
CMF553K8300FHEA
Description
RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
3.83kOhms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Feature :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF553K8300FHEA
Vishay / Dale CMF553K8300FHEA
3.83kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,