CMF55383R00BHR6
Mfr.Part #
CMF55383R00BHR6
Description
RES 383 OHM 1/2W .1% AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
383Ohms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Axial
Lead Free :
Lead Free
Width :
2.29mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.0612mm
Datasheets
CMF55383R00BHR6
Vishay / Dale CMF55383R00BHR6
383Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,