CMF55350R00BER6
Mfr.Part #
CMF55350R00BER6
Description
RES 350 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
350Ohms
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
CMF55350R00BER6
Vishay / Dale CMF55350R00BER6
350Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,