CMF5534K000BER670
Mfr.Part #
CMF5534K000BER670
Description
RES 34K OHM 1/2W .1% AXIAL
Resistance :
34kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Published :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
No
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Shape :
Wire
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Number of Terminations :
2
Lead Diameter :
0.64 mm