CMF5533R200FHR6
Mfr.Part #
CMF5533R200FHR6
Description
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
6.096mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
33.2Ohms
Max Operating Temperature :
175°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Film
Diameter :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Width :
2.29mm
Package / Case :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Datasheets
CMF5533R200FHR6
Vishay / Dale CMF5533R200FHR6
Through Hole 33.2Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,