CMF55332R00FKR639
Mfr.Part #
CMF55332R00FKR639
Description
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL
Metal Film
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Surface Mount :
No
Resistance :
332Ohm
Max Power Dissipation :
500mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Series :
CMF
Construction :
Tubular
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e0
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Lead Free :
Lead Free
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Additional Feature :
FLAME PROOF
Lead Diameter :
0.64 mm
Datasheets
CMF55332R00FKR639
Vishay / Dale CMF55332R00FKR639
FIXED RESISTOR, 332Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,