CMF55330R00FKR670
Mfr.Part #
CMF55330R00FKR670
Description
RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
330Ohms
Width :
2.29mm
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.096mm
Datasheets
CMF55330R00FKR670
Vishay / Dale CMF55330R00FKR670
330Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,