CMF552K7000FHRE
Mfr.Part #
CMF552K7000FHRE
Description
RES 2.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
7.0612mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
2.7kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF552K7000FHRE
Vishay / Dale CMF552K7000FHRE
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,