CMF552K7000FHR6
Mfr.Part #
CMF552K7000FHR6
Description
RES 2.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
29 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Length :
7.0612mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.7kOhms
Width :
2.29mm
Datasheets
CMF552K7000FHR6
Vishay / Dale CMF552K7000FHR6
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,