CMF552K7000FEEK
Mfr.Part #
CMF552K7000FEEK
Description
RES 2.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
29 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
2.7kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Published :
Datasheets
CMF552K7000FEEK
Vishay / Dale CMF552K7000FEEK
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,