CMF552K7000BEEB
Mfr.Part #
CMF552K7000BEEB
Description
RES 2.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Through Hole
Resistance :
2.7kOhms
Diameter :
2.29mm
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Length :
7.0612mm
Datasheets
CMF552K7000BEEB
Vishay / Dale CMF552K7000BEEB
Through Hole 2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,