CMF552K6700FKRE
Mfr.Part #
CMF552K6700FKRE
Description
RES 2.67K OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
7.0612mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.67kOhms
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
CMF552K6700FKRE
Vishay / Dale CMF552K6700FKRE
2.67kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,