CMF552K6700BEEA
Mfr.Part #
CMF552K6700BEEA
Description
RES 2.67K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Resistance :
2.67kOhms
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Termination :
Axial
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.29mm
Number of Terminations :
2
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF552K6700BEEA
Vishay / Dale CMF552K6700BEEA
2.67kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,