CMF552K6100FKRE
Mfr.Part #
CMF552K6100FKRE
Description
RES 2.61K OHM 1/2W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
6.096mm
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Composition :
Metal Film
Published :
Resistance :
2.61kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
CMF552K6100FKRE
Vishay / Dale CMF552K6100FKRE
2.61kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,