CMF552K6100DHRE
Mfr.Part #
CMF552K6100DHRE
Description
RES 2.61K OHM 1/2W .5% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
CMF
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
2.61kOhms
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Lead Free :
Lead Free
Length :
7.0612mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
29 Weeks
Datasheets
CMF552K6100DHRE
Vishay / Dale CMF552K6100DHRE
2.61kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,