CMF552K6000BHBF
Mfr.Part #
CMF552K6000BHBF
Description
RES 2.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Packaging :
Bulk
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
7.0612mm
Resistance :
2.6kOhms
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
CMF552K6000BHBF
Vishay / Dale CMF552K6000BHBF
2.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,