CMF552K5800BERE70
Mfr.Part #
CMF552K5800BERE70
Description
RES 2.58K OHM 1/2W .1% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
2.58kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF552K5800BERE70
Vishay / Dale CMF552K5800BERE70
2.58kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,