CMF552K5690CHBF
Mfr.Part #
CMF552K5690CHBF
Description
RES 2.569K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
2.569kOhms
CMF
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.25%
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF552K5690CHBF
Vishay / Dale CMF552K5690CHBF
2.569kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,