CMF552K5000BHBF
Mfr.Part #
CMF552K5000BHBF
Description
RES 2.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Width :
2.29mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
2.5kOhms
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF552K5000BHBF
Vishay / Dale CMF552K5000BHBF
2.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,