CMF552K5000BEBF
Mfr.Part #
CMF552K5000BEBF
Description
RES 2.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
2.5kOhms
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Length :
7.0612mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF552K5000BEBF
Vishay / Dale CMF552K5000BEBF
2.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,