CMF552K4900BHEA
Mfr.Part #
CMF552K4900BHEA
Description
RES 2.49K OHM 1/2W .1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.0612mm
Metal Film
Diameter :
2.29mm
Resistance :
2.49kOhms
Width :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Series :
CMF
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Datasheets
CMF552K4900BHEA
Vishay / Dale CMF552K4900BHEA
Through Hole 2.49kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,