CMF552K4900BER670
Mfr.Part #
CMF552K4900BER670
Description
RES 2.49K OHM 1/2W .1% AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
2.49kOhms
Width :
2.29mm
Published :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF552K4900BER670
Vishay / Dale CMF552K4900BER670
2.49kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,