CMF552K4300FKR6
Mfr.Part #
CMF552K4300FKR6
Description
RES 2.43K OHM 1/2W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Composition :
Metal Film
Published :
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
Axial
Length :
6.096mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Military Standard :
Not
Width :
2.29mm
Resistance :
2.43kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF552K4300FKR6
Vishay / Dale CMF552K4300FKR6
2.43kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,